22. číslo občasníku Petrské listy
Květen 2024 / XXII. číslo

22. číslo občasníku Petrské listy

Ke stažení ve formátu PDF.

Stáhnout soubor


> Archív starších čísel <
Líbí se vám stránky spolku?

 Velmi se mi líbí
 Líbí
 Nelíbí
 Nehodnotím

Spolek přátel Petrské čtvrti je na Facebooku.

 

22.12.2023

Ohlédnutí za andělským zpíváním na Petrském náměstí dne 14. 12. 2023

 

V adventním předvánočním čase proběhlo na Petrském náměstí Andělské zpívání. Jak jinak! Tak jako každý rok Spolek přátel Petrské čtvrti připravil pro své sousedy a obyvatele Prahy 1 akci, která zahřála a potěšila.

Zahájení patřilo paní starostce MČ Praha 1 Terezii Radoměřské a poté se chopilo zábavy několik hudebních a pěveckých souborů. Nelze nikoho vyzdvihovat! Každé těleso bylo skvělé a originální. Jeho umění bylo stoprocentní a nasazení nesouměřitelné. Pěvecký sbor Gymnázia J. G. Jarkovského se pochlubil perfektním zvládnutím klasických českých koled a písní z českých pohádek. Pěvecký sbor církve Bratrské vnesl na Petrské náměstí vážnost a sounáležitost, která k těmto dnům navýsost patří. Podřipský žesťový orchestr, který akce naší radnice provází po mnoho let, vnesl nejen skvělou muziku, ale i legraci a roztančil mnohé přítomné diváky. Nezahřál jen čerstvý svařák, ale také pohyb a radost, které hudba zprostředkovala všem divákům a účastníkům. Celý adventní podvečer provázeli krásní, bílí a spanilí andělé na chůdách. Návštěvníkům slibovali – a to se jistě vyplní – že jejich životy budou strážit a že se ničeho nemusí bát. Věřme jim! Věřme tradicím. Věřme si.

Veselá, spontánní a srdečná nálada nechyběla ani minutu. Díky Spolku přátel Petrské čtvrti má tento kus vnitřní Prahy o tradiční setkání postaráno. A tak to má být!

Fotogalerie zde:

https://www.praha1.cz/andelske-zpivani-rozeznelo-petrskou-ctvrt/